اخبار

پايش همه روزه ميزان مصرف برق دستگاههای دولتی

IMG_7353.JPG

 

با توجه به ضرورت رعايت الگوي بهينه مصرف توسط ادارات و اماکن دولتي، پايش و مميزي ادارات و ارگان ها همه روزه در دستور كار شركت توزيع نيروي برق استان هرمزگان قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با اعلام اين مطلب گفت: همكاران شركت توزيع نيروي برق استان از خرداد ماه نسبت به پايش ميزان مصرف انرژي برق در ادارات و مراکز دولتي و بانكها و همچنين بررسي ساعات شروع و خاتمه كار آنها اقدام كردند.

مهندس محمد ذاکری افزود: از تعداد 794 اداره، بانك و ارگان مشمول مميزي انرژي برق، تاكنون همه آنها مورد پايش كامل قرار گرفته اند كه از اين تعداد 484  اداره عملكرد مطلوب و تعداد 310  اداره و بانك عملكرد نامطلوب داشتند كه علاوه بر تذكر به مديران و روساي آن ادارات، مراتب به اطلاع فرمانداران همان شهرستان و در نهايت استاندار خواهد رسيد.اين در حاليست كه ادارات موظف به كاهش 80 درصدی مصرف انرژي برق پس از پایان ساعت اداری هستند.

ذاکری اضافه کرد: بار مصرفی اماکن دولتی در ساعات 10 تا 12 به میزان 32 مگاوات است که پس از ساعت 12 و آغاز ساعت اوج بار 10 مگاوات کاهش می یابد. علت اصلی کاهش بار این اماکن را استفاده از دیزل ژنراتور و خاموش نمودن لوازم سرمایشی پس از ساعت است.

وي افزود: مديران و روساي ادارت، ارگانها و بانكها مي توانند با كاهش ميزان روشنايي و همچنين استفاده از لوازم سرمايشي در حد دماي آسايش (بين 23 تا 25 درجه سانتيگراد)، استفاده از  ديزل ژنراتور در ساعات پيك مصرف، و خاموش کردن لوازم سرمایشی پس از پایان ساعات اداری صنعت برق را در گذر از پيك بار تابستان و ارائه خدمات مطلوب به مشتركان ياري رسانند.

 


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1398/6/2

آماراخبار

  • بازدید شما 5
  • بازدید امروز 13
  • بازدید ماه 246
  • بازدید سال 45031
  • بازدید کل 202459

جستجو در اخبار